Ez így szép és jó, kár, hogy nyomtatásban ilyen pontosra soha nem jönne ki.
2017. október 23., hétfő
2017. szeptember 23., szombat
Borítóterv - Éjsötét (és mellé egy kis nosztalgikus ömlengés [phuj!])
Egy kis történeti előzmény ehhez a „munkámhoz“: középiskolában - Pécsett - volt egy nagyon jó barátom, aki szeretett verseket írni, csak úgy hobbiból, amik mindig meglepően jóra sikerültek. Mivel a mai nap (2017. 09. 23-án) leutaztam Pécsre egy gasztronómiai előadás céljából, eszembe jutottak a pécsi ismerőseim, emlékeim. Aztán eszembe jutott egy borítóterv is, ahogy a vonaton utaztam, és akkor jutott eszembe, hogy mi lenne, hogy ha az előbb említett barátomnak elkészülne egy vékony kis verseskötete; olyan, mint amilyet a Jelenkor készített a Závada Péter kötetekhez. Így készült el ez a borítóterv is, aminek - mint látható -, csak az elől lévő borítórészét és a gerincet dolgoztam ki annak megfelelő részletességgel, a hátulsó szövegrész csak egy összedobott munka, leginkább amiatt, mert oda mindig csak sablonszövegek, meg idézetek szoktak kerülni és azzal most nem akartam bajlódni. Mindenesetre a hátsó borítórészt valóban fehérnek gondoltam. Nem mellesleg lehetett volna kreatívabb a kötet címe.
Vencel, akármit csinálsz, remélem az írás mindig a hobbid marad!
Vencel, akármit csinálsz, remélem az írás mindig a hobbid marad!
2017. szeptember 21., csütörtök
2017. július 18., kedd
Kísérletezés III. - Minion Pro fü ligatúra
https://microtypography.blogspot.hu/2017/03/fu-ligatura-minion-pro-tipushoz.html
2017. július 17., hétfő
2017. július 10., hétfő
Kísérletezés I: Hulló cím
Utóbb elolvasva a szöveget, egy rohadt nagy baromság az egész. Szerencsére funkció nélkül van ott. A felhasznált betűtípusok (Trajan Pro, Minion Pro) keverése kerülendő, mert azonos tulajdonságokkal rendelkeznek!
2017. május 22., hétfő
Egyedi póló terv II. - Fantomas: Suspended animation
Korábban már készítettem egy egyedi pólót, melynek témája szintén a Fantomas nevű együttes volt (http://microtypography.blogspot.hu/2017/02/egyedi-polo-terve.html). Az ott található munka eléggé nagy mérföldkő volt a hobbimban, de voltak hibái. Az, hogy mind a négy albumra utaltam benne eléggé jó ötlet volt, de szétszórta az egészet. A mostani munka valahogy jobb, egészebb lett az által, hogy csak a Suspended animation című 2005-ben készült albumot tekintettem alapnak. Viszont ez sem hibátlan. A fehér karaktereket fekete körrel kellett körbevenni, de a fehér háttér még így is zavaró tud lenni néhol. A japán karaktereket pedig nem lehetett ugyanazzal a Helvetica Rounded típussal megcsinálni, így a két típus eltér egymástól, ha ez nem is észrevehető. Külön ki kell térni a trackelésre. A japán karakterek eléggé nagy távolságban voltak egymástól alapjában véve, ezért azokat nem lehetett úgy hagyni. Egyedül a „Suspended animation“ felirat maradt érintetlenül.
Felhasznált betűtípusok: Helvetica Rounded, Rounded M+ 1p.
Felhasznált betűtípusok: Helvetica Rounded, Rounded M+ 1p.
2017. április 28., péntek
2017. április 4., kedd
Megszerkesztett szöveg XIX. - Archimédés Lemmák 8. tétel
Újabb kísérlet az Archimédési szöveg és ábrájának megszerkesztésével. Az előbbiekhez képest látható változás, bár minimális mégis jelentős. A bekezdéseket követő szünetek segítik az olvasóval megértetni, hogy egy-egy szerkesztési lépés mettől-meddig tart, a bizonyítás miként van végigvezetve. Ennek viszont az az eredménye, hogy a hagyományos bekezdéseket el kellett hagyni. Itt felvetül a tételszám kérdése is. Hova lenne érdemes és miként lenne érdemes kiírni?
2017. március 29., szerda
Megszerkesztett szöveg XVIII. - Archimédés Lemmák 1. tétele
Egy korábbi posztban látható (http://microtypography.blogspot.hu/2016/10/konyvterv-i-eukleides-elemek.html) egy olyan koncepció, mely teljesen új az ókori matematikai könyvek jelenkori kiadásaiban. Az, hogy egy szöveg mellett egy egész oldalas ábra mutatja az adott probléma megoldását - ilyet nem lehetett tapasztalni eddig könyvkiadásban, általában mindig úgy látható az ábra és a szöveg viszonya, ahogyan jelen esetben is. Ez persze kényelmi megoldás, így egyszerű, könnyen kezelhető lesz mind a szöveg, mind pedig az ábra, ábrát tekintve viszont sokkal kényelmetlenebb az ügy, mivel, ha nagyon részletes, akkor szöveg melletti kis ábra kivehetetlen részletekkel lesz tele. Adott a megoldás, növelni kell az ábra méretét, ekkor viszont teljesen új problémák jönnek elő: hova helyezzük az ábrát? Legjobb lenne a szöveg alá, de az azért is nehézkes, mert ha a szöveg sok kis bekezdésből áll - mint fenn -, akkor nagyon könnyen fattyúsorok alakulhatnak ki, a szöveg tördelése nehézzé válik. Az első ilyen munka - Eukleidés - során azért is volt könnyű a könyv újfajta kialakítása, mert a szöveg eléggé hosszú volt, hogy egy adott szövegdoboz esztétikailag megfelelően nézzen ki, az ábrákat pedig megfelelő nagyságban lehet kezelni. Mellékhatás, hogy a könyv vastagsága megnő. Ezért ajánlatos minden egyes alkalommal ha ilyen feladattal állunk szembe, mérlegelni a lehetőségeket. Azért is jobb megoldás a hagyományos újkori kiadásokat követni az ókori matematikai könyvek szövegének megformálásakor - jelen esetben -, mert a szöveg rövid, fattyúsorok képződnének, az ábrák nem vezetnek el annyira komplikált problémákhoz, mint amilyeneket az Elemekben láthatunk. Probléma lehet viszont az, hogy sok bekezdés van, ami lyukacsossá teszi a szöveget, valamint az ábra miatt a szöveg egyik része oszlopszerű, míg a vége lapszéltől lapszélig tart.
2017. március 22., szerda
Napi beszélgetés betűtípusokról
Röviden: egy lógó reprodukálásáról van szó az alábbi posztban. Olyan, amilyet korábban már látni lehetett ezen az oldalon is (http://microtypography.blogspot.hu/2017/02/a-logo-reprodukalasanak-nehezsegei.html). 2017. március 22-én, reggel az egyik közösségi oldalra belépve láttam a felső képet. Az eredeti posztoló a típus nevét szerette volna megtudni. Minden tudásomat - és persze az internetes típusfelismerő oldalakat - bevetve sikerült megtalálni az adott típust, ami a Function Pro Extra Bold Contensed Oblique változata volt. A probléma annyi volt, hogy ez a típus rendkívüli módon hasonlít a posztoló által mondott Futura Condensed Extra Bold Oblique-ra. Összehasonlítva a két típust, a hasonlóság tényleg rémisztő volt, egyedüli küldönbségként csak annyi tűnt fel, hogy a Futura típusa, mintha jobban meg lenne döntve. Viszont a Futura mellett szólt az is a reprodukáláskor, hogy azt meg lehet találni az interneten teljesen ingyen is, míg a Function Pro-t csak megvásárolni lehet.
![]() |
A Function Pro Extra Bold Condensed Oblique változata. (https://www.fontspring.com/fonts/fontsite/function-pro) Sajnálatos módon ez az egyetlen hosszabb szöveg, amit találni lehetett róla az interneten. |
![]() |
A Futura Condensed Extra Bold Oblique változata. A hasonlóság a két típus között látható, ha összehasonlítjuk a nagybetűket, mint az F-et, a P-t, az E-t &c. |
2017. március 15., szerda
2017. március 14., kedd
Betűtípusok V. - Szimmetriatengely
A fentebb látható képen egy olyan betátípus látható, melynél az alapkoncepció az volt, hogy bizonyos elrendezésben az abc karakterei egy függőleges tengely mentén tükröződjenek. Nagyon jó elgondolás és valóban újító gondolat, de a betű funkciójának szempontjából - azaz szövegformázási szempontból nézve - másra nem igazán lehetne használni, a betűk szimmetriája tulajdonképpen többet elvett a karakterek felhasználhatóságából, mint amennyit hozzáadott volna. A karakterek megalkotása a szimmetriának köszönhetően gyorsabban megtörténhetett, az egész karaktertáblának tulajdonképpen csak a felét kellett megcsinálni. A kép eredetileg a 9gag.com nevü oldalán volt található, és az ott lévő információk alapján a típust Scott Kim készítette.
2017. március 9., csütörtök
Fü ligatúra a Minion Pro típushoz
Az 'f' és 'ü' karakterek ligatúraként való kialakítása. Az elsó képen egy vázlat látható a megoldásról, amin megfigyelhetőek bizonyos hibák, mint az 'f' karakterének túl nagy magassága, vagy az 'ü' karakterének túl nagy szélessége. Ennek köszönhetően az ábra csak szemlélteésként szolgálhat.
2017. március 6., hétfő
2017. március 4., szombat
Megszerkesztett szöveg XVII. - A tudás hiánya
Az elkövetkezendő posztban egy régi, közösségi oldalon található profilképem lesz elemezve. Azért választottam ezt, mivel ez még azelőtt készült, hogy elkezdtem volna egyáltalán a tipográfiával foglalkozni, így az ezen látható hibák megvizsgálása segíthetnek abban, hogy rájöjjek, mire érdemes figyelni egy ilyen munka esetén. Az említett kép:
Az említett kép Pécsett készült, még akkor, amikor középiskolába jártam. Amikor megláttam, rögtön az jutott eszembe, hogy mennyire jó lenne egy ilyen poénos képet készíteni. De jobb, ha a tárgyra térek. Halajunk is sorba:
1) A betűméret - Ez a kép tökéletesen mutatja azt, hogy mekkora nagy gondatlanság volt részemről az, hogy nem néztem át a képet tüzetesebben. A felső és az alsó, lábakat mutató sáv a képen szinte teljesen fölösleges, lényegi tartalmat nem ad hozzá, így oda nyugodtan mehettek volna nagyobb méretű betűk is.
2) Betűválasztás - A szöveg Times New Romanból készült, ami könyvekben és hosszabb szövegek megszerkesztésére tökéletes (bár sokan támadják így is), viszont arra pont alkalmatlan, hogy egy ilyen képen szöveg legyen. Egy ilyen rövidebb szöveg esetén talpatlan típus használata jobb megoldás lenne, abból is egy vastag fajtájút. Viszont, ha végképp maradna a Times New Roman, akkor is inkább annak Bold változatát kellene használni.
3) Betűszín - A háttér az borzasztóan homogén, az alját leszámítva nincs egy olyan hely sem a képen, ahol egyszínű szövegrész jól mutatna, ezért vagy a sokszínűség mellett dönt az ember, vagy valami más megoldást keres.
4) Konklúzió - Az egész kép borzasztó lett, mikor elkészült. A tudás hiánya három ponton is erősen megmutatkozik. Végeredményben elmondható, hogy ilyen lesz egy kép, egy szöveg, egy végtermék, ha az ember nem ért a tipográfiához.
5) Egy új remény:
2017. március 1., szerda
2017. február 25., szombat
Az Earth albumjainak változása az idők folyamán
Az Earth egy amerikai instrumentális együttes, melyet Dylan Carlson alapított 1989-ben, a Washington állambeli Olympiában. Az együttes eddig összesen nyolc stúdió albumot adott ki, hármat 1996-ig, a többit pedig 2005 után. Ezek a következők: Earth 2: Special Low-Frequency Version (1993), Phase 3: Thrones and Dominions (1995), Pentastar: In the Style of Demons (1996), Hex; Or Printing In the Infernal Method (2005), The Bees Made Honey In the Lion's Skull (2008), Angels of Darkness, Demons of Light I (2011), Angels of Darkness, Demons of Light II (2012), Primitive and Deadly (2014). Az 1996 és 2005 között fennálló szünet Kurt Cobain halálának köszönhető, ugyanis Carlson volt az, aki megvette azt a puskát, amivel később a Nirvana frontembere öngyilkosságot követett el. Az emiatt érzett bűntudat és a drogfüggősége miatt Carlson a szünet mellett döntött, mígnem 2005-ben vissza nem tértek. Röviden ennyi az Earth története, de ami érdekesebb az a zenei stílus változását követő változás, ami az albumok borítóin figyelhető meg.
![]() |
Az Earth első nagylemeze (Earth 2: Special Low-Frequency Version) |
Ahogy látható a fenti képen, az Earth első albumának borítója nem volt igazán összetett. Fehér háttér előtt, fekete kisbetűvel írt szöveg, alatta kék sáv, legalul pedig egy zöld mezőre emlékeztető rész, amin felfedezhető egy szikla, mellette pedig kettő állat (?). A felirat szövege Helvetica típusból készült, mellette egy szám, ami egy talpas típushoz tartozik.
![]() |
Az Earth második stúdió albuma. (Phase 3 Thrones and Dominions) |
Az Earth második albumának borítóján egy kislány látható, aki a jobb kezében egy tojást tart, bal kezét pedig a „néző“ felé tartja, amiben egy kavics van. A borító felső fele piros színű, míg az alsó teljesen fekete-fehér. Az alsó részen található az együttes és az album neve. Az együttes neve csupa fehér kisbetű és valószínűleg az Arial bold változatából készült, míg az album neve fekete nagybetűkből lett megcsinálva. A típus ugyanúgy Arial. Mind a két felirat kurzív, az együttes neve pedig nagyobb, mint az album neve. Látható, hogy az előző albumhoz viszonyítva sok változás nem történt, mindkettőnél ugyanúgy talpnélküli betűk láthatók.
![]() |
Az Earth harmadik stúdió albuma. (Pentastar: In the Style of Demons) |
Az Earth harmadik - Kurt Cobain halálát követően két évvel megjelent - albumán egy zöld izomautó hátulja látható, aminek egy fekete festés vonalában található meg az együttes neve. A háttér teljesen üres, az album neve pedig a borító bal felső sarkában található. Itt már látható a feliratokban egyfajta változás, ugyanis már az együttes neve is csupa nagybetűvel van kiírva, ahogy magának az albumnak a neve is. Mind a két felirat talpnélküli típusból készült, az együttes neve ráadásul még kurzív is. A két felirat különböző típusból készült, ami látható is, viszont ez a fajta betűkeverés nem igazán megfelelő, mivel nem ütnek el egymástól eléggé, azaz a végeredmény émelyítően tud hatni. Ez volt az Earth karrier első felének albumborítói, melyek között nem lehetett nagy változatosságot tapasztalni. Minden egyes felirat egyszerű, talpnélküli típusokból készült, a borítókon látható képek pedig egyszerű fotó vagy rajz.
![]() |
Az Earth negyedik albuma. (Hex; Or Printing In the Infernal Method) |
Ahogy az ötödik, a szünetet követő albumon is látható, egy teljesen új vonal tűnt fel az együttes életében. Az előző albumok egyszerűségével szembemenő stílus látható. A borító felső részén látható az együttes és az album neve, alatta pedig egy pajta, előtte három lóval. Az egyik lovat egy fekete nő fogja, és magát a pajtát körbevevő kerítés is látható. Az egész kép fekete-fehér, maga a felirat sötét háttér előtt világos betűkből készült. Ezen kívül újdonság, hogy megjelent a felirat típusai között a talpas betűtípusok. Mindegyik felirat nagybetűből készült. Az E körül látható még kettő szabályos hatszögből kialakított kör. A betűk közötti távolságról még elmondható, hogy általában zavaróan kicsik, és azonos nagyságúak, azaz az album borítójának elkészítését követően a betűket közötti távolságot erősen csökentették annyira, hogy azok összeérjenek egymással.
![]() |
Az Earth ötödik stúdió albuma. (The Bees Made Honey In the Lion's Skull) |
Az Earth ötödik stúdió albuma azért újítás, mert reflektál az album nevére. A The Bees Made Honey In the Lion's Skull borítóján látható, ahogy méhek mézet készítenek egy oroszlán koponyájában - ahogy azt az album neve is mondja. Az album neve egy Bibliai jelenetre utal. Ez is mutatja az Earth-ben hallható változást. A kezdeti doom metál elemeket egyre jobban felváltották a drone metál elemek. A borító képén kívül semmi nem mutatja az album nevét. Magán a borítón látható kép egy gyönyörű grafikai munka, élénk színekkel és részletes formákkal. Az együttes neve az oroszlány koponyája felett olvasható, és fraktur betűkből készült, melyek közül néhányból elágazó vonalakat láthatunk, melyekből a felirat felett és alatt különböző minták alakulnak ki. Ebből a fajta frakturból alakítottam ki én is néhány kalligráfiát, amiket korábbi bejegyzésekben látni lehet.
![]() |
Az Earth hatodik albumának borítója (Angels of Darkness, Demons of Light I) |
Az Earth hatodik és hetedik albumjáról együtt fogok beszélni, mivel nagy különbség a kettő között nincs. Ugyanaz a grafikai stílus látható mind a kettőn, de ez már jóval egyszerűbb és minimalistább annál, mint ami az ötödik albumon látható. Az Angels of Darkness, Demons of Light I-en egy leölt állat és annak hóhérja látható, aki magának az állatnak a szarvát fogja. Az állatról azért is lehet tudni, hogy halott, mert annak belső szervei kifolynak annak hátán. Az Angels of Darkness, Demons of Light II-ön egy lovasmenet látható különböző alakokkal. A felirat mindkettőn ugyanaz. Szabálytalan, kis talpakkal rendelkező típusból létrehozott feliratok. A betűk szabálytalan magasságúak. Az együttes neve nagyobb, mint az album neve, ami az együttes neve alatt olvasható. A vonalak szabálytalan mintákat követnek, ami látható az N keresztvonalán is. Hol egyszerű, hol pedig lépcsőzetes.
![]() |
Az Earth nyolcadik albumának borítója (Primitive and Deadly) |
Az utolsó stúdió album teljesen más, mint a többi. Sziklás vidéket látunk, középpontjában egy tóval, azon pedig egy sziklával, amin egy nő és egy fehér róka látható. A kép egy montázs, melyet különböző részletekből gyúrtak egybe, photoshop által. Ezen alakok nem tűnnek fel a víz felszínének tükrén. A háttérben, a vörös égen látható a vörös Hold különböző fázisai láthatóak egymás felett - minden bizonnyal holdfogyatkozást szimbolizál ez a kép. A fehér róka az albumon hallható első számra utal (Torn by the Fox of the Crescent Moon - A félhold rókája által széttépve). A különös az egész borítóban az, hogy egyáltalán nincs rajta se az együttes, se az album neve.
Összefoglalásként elmondható, hogy az Earth stúdió albumainak fejlődése során a talpnélküli betűktől eljutottak a talpas betűtípusokig, azt követően pedig a művészibb fraktúrokig, majd a teljesen szabálytalannak látszó egyéni, rajzolt betűkig. A gótikus hatás olyannyira erős maradt a későbbiekben, hogy az Earth hivatalos honlapján (https://thronesanddominions.com) látható lógó is fraktúr vonásokat mutat. Emellett az albumok borítóin látható képek is hatalmas fejlődésen estek át. A kezdeti egyszerű képeket, felváltották az összetettebb képek, majd a grafikai munkák, végezetül pedig ismét visszatért az összetett realisztikus kép. Hogy az elkövetkezendő Earth albumokon mi lesz tapasztalható az még majd eldöl.
Összefoglalásként elmondható, hogy az Earth stúdió albumainak fejlődése során a talpnélküli betűktől eljutottak a talpas betűtípusokig, azt követően pedig a művészibb fraktúrokig, majd a teljesen szabálytalannak látszó egyéni, rajzolt betűkig. A gótikus hatás olyannyira erős maradt a későbbiekben, hogy az Earth hivatalos honlapján (https://thronesanddominions.com) látható lógó is fraktúr vonásokat mutat. Emellett az albumok borítóin látható képek is hatalmas fejlődésen estek át. A kezdeti egyszerű képeket, felváltották az összetettebb képek, majd a grafikai munkák, végezetül pedig ismét visszatért az összetett realisztikus kép. Hogy az elkövetkezendő Earth albumokon mi lesz tapasztalható az még majd eldöl.
![]() |
Az Earth honlapján látható felirat. Érdemes összevetni gótikus betűkkel. |
2017. február 24., péntek
2017. február 19., vasárnap
Dear visitors!
Dear visitors of the website!
Could you leave me a comment what could explain me what do you like in this page - where almost all the writings are in hungarian - and give me an answer for the following question: Would you like to see more english post here?
2017. február 18., szombat
Unique t-shirt plan
I was thinking a lot about an own t-shirt design. My aim was to make a Fantomas t-shirt (the Fantomas is my favourite band), but I was uncertain about the design. I've got some basic ideas: black background and the text „Fantomas“ with white cyrillic fonts. The design haven't satified me in this point, but had no inted to fully redisigning, so I carried on with this idea. I was fascinated by the result, because it's refers to all the Fantomas studio albums. Here is it.
Below I will expound how this logo reflects to all of the Fantomas studio albums. The first album was made in 1999, the songs are based on the pictures of the Diabolik comics. The eyes above the label reflects to this comic book. The second album of the band - The Director's Cut - was made in 2001. The five black circles reflect to the cover of that album. The third studio album of Fantomas was made in 2004, named Delirivm Cordia. This cover is very simple, the band and the album labels are white in front of a black background. This supplement with a white EKG line between the two labels. It's not hard to figure out that this cover was the starting point for my works. The last Fantomas album was made in 2005. This cover and the songs reflects to the animated movies. The flower form in the middle of the original cover is in the right side of the logo that I made.
![]() |
The cover of the first studio album. It's really complicated, so I rather reflects to the Diabolik comics. |
![]() |
The cover of the second studio album. There are five circles in the middle of the logo. |
![]() |
The cover of the third studio album. Black background and white fonts with an EKG line. |
![]() |
The cover of the fourth studio album. The middle symbol is the main point in this cover. |
Finally I'm going to explain why I used cyrillic fonts for the logo and how this influenced my work. I chose the cyrillic fonts, because I wanted to put into something unique, something about my thoughts. The typeface in the album of Delirivm Cordia (Goudy Old Style) become useless immediately, but because of tha inspriated me to use typeface with serifs. Based on these problems only one font left - the Minion Pro. This is a typeface with serifs and it is included the cyrillic alphabets as well as the french ô font. I used the semibold type of that font.
Dear French and other visitors of the website!
Could you leave me a comment what could explain me what do you like in this page - where almost all the writings are in hungarian - and give me an answer for the following question: Would you like to see more english post here?
Thanks!
Egyedi póló terve
Az utóbbi időben viszonylag sokat gondolkodtam azon, hogy készítsek magamnak egy pólót. Kérdés sem lehetett, hogy a Fantomas fog rajta szerepelni, de aztán arra gondoltam, hogy milyen is legyen majd? Voltak már ezt megelőzően is terveim egy pólóról, de az mindössze annyi volt, hogy fehér cirill betűkkel fekete háttér előtt ki volt írva „Fantomas”. Ezzel nem voltam megelégedve, de nem akartam teljesen előlről kezdeni sem, így az egésznek az lett az eredménye, hogy ezt a már meglévő tervet dolgoztam át, illetve fejlesztettem tovább. Az eredmény az lett, hogy sikerült egy olyan tervezett mintát készítenem, ami a Fantomas nevü együttes által készített mind a négy albumra utal valamilyen módon. A végleges terv pedig így néz ki:
Az alábbiakban azt fogom ismertetni, hogy miként reflektál ez az egy lógó a Fantomasnak mind a négy albumára. Az együttes első albuma 1999-ben készült el, a rajta található zenék mind a Diabolik nevü képregény képei alapján készült el. Erre a képregényre utal a felirat felett látható szempár. Az együttes második albuma, a The Director's Cut 2001-ben jelent meg. Ennek borítójára utal a felirat közepén látható öt fekete kör, mivel ezen körök megvannak a The Director's Cut-nak a borítóján is. A Fantomas harmadik stúdióalbuma 2004-ben jelent meg Delirivm Cordia névvel. Ennek borítója mindössze az együttes neve és az album címe, fehér betükkel kiírva, fekete háttér előtt. Ezt kiegészíti a kettő felirat között található EKG vonal. Nem nehéz kitalálni, hogy az én általam készített mintának ez volt a fő kiinduló pontja. Az utolsó album a Suspended Animation néven ismert. Ennek borítója és a rajta található zenék is mind az animációs filmekre utalnak. A borító közepén található virágforma látható az általam készített felirat jobb oldalán.
![]() |
A Fantomas első albumának borítója, melyre komplikáltsága miatt lett volna nehéz utalni, emiatt döntöttem végül a Diabolikra való utalás mellett. |
![]() |
A Fantomas második albumának borítója. A felirat közepén jól látható az öt kis kör, melyet aztán én is átvettem. |
![]() |
A Fantomas harmadik stódioalbumának borítója. Ennek kialakítása szolgált alapul. |
![]() |
A Fantomas negyedik albumának borítója. A középen látható virágforma látható az én általam elkészített felirat jobb oldalán. |
Végezetül annyit, hogy miért döntöttem a cirill betűs felirat mellett és, hogy ez miként befolyásolta a minta végleges kialakítását. Azért választottam a cirill betűs feliratot, mivel valami egyedit is bele szerettem volna rakni a feliratba, egy kicsit magamat is bele szerettem volna tenni. Ez sajnos eléggé lekorlátozta a munkámat és a felhasználható betűtípusok, mivel a betűtípusok nagy része nem tartalmazza a cirill karaktereket. Így a mintául szolgáló Delirivm Cordia-nál látható betűtípus (Goudy Old Style) rögtön ki is esett a felhasználhatóságot tekintve. A Goudy Old Style felépítése miatt csak talpas típus jöhetett szóba. Ezek alapján a felhasználható betűtípusok között egyedül a Minion Pro maradt - mivel az talpas is, és a cirill karaktereket, valamint a francia ô betűt is ismeri. Ennek semibold változatát használtam fel.
Feliratkozás:
Bejegyzések (Atom)